دکتر بهنام خرمی

متخصص جراحی فک و صورت و زیبائی


آنچه در مورد اصول زیبایی بینی باید بدانیم

بینی عضوی از صورت است که در درجه اول با هدف انجام تنفس و حس بویایی به وجود آمده است . پس از نقش عملکردی ، با توحه به قرارگیری آن در میانه صورت , طبیعتا نقش زیادی در جذابیت و زیبایی صورت ایفا میکند .

بینی زمانی زیباست که بتواند سایر اعضای صورت را زیبا نشان دهد ، پس نباید به این عضو به صورت مستقل نگاه بشود . زمانی ممکن است بینی فرد به صورت مستقل زیبا باشد ، ولی هنگامی که در کنار سایر اعضای صورت قرار میگیرد ، نه تنها فرد حس خوشایندی نسبت به چهره خود ندارد ، بلکه احساس میکند جذابیت او نسبت به قبل از جراحی کاهش یافته است .

اصول زیبایی صورت و از جمله بینی ، بر اساس اصول علمی و تعریف شده ای استوار است . این اصول ، گرچه در نژاد آفریقایی و نژاد زرد متفاوت است ، ولی در مورد نژاد ایرانی ، قواعد مربوط به نژاد سفید پوست حکمفرماست .

نمای قابل انتظار از جهت بیماران نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است . به عنوان مثال در دهه 1960 جراح بینی بیمار را با قوس زیاد و به نمای سرسره ای جراحی می کرد و بیماران هم غیر از این انتظار نداشتند ، ولی امروزه انتظارات ایده آل گرایانه تر شده است .

اصول زیبایی بر اساس نسبت ها و روابطی استوار است که در نمای یک صورت ایده آل و بی نقص دیده می شود . هدف از جراحی زیبایی نزدیک تر کردن روابط و نمای صورت به نسبت ها و روابط طلایی است .

این موضوع در دو قسمت مورد بحث قرار میگیرد . در قسمت اول در مورد اصول زیبایی و تناسب در صورت و در قسمت دوم در مورد اصول زیبایی بینی صحبت میشود .
اصول زیبایی و تناسب در صورت


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان تندیس واحد 5
تلفن : 36272377 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیبرنامه هفتگیگالری تصاویر جراحیسایتهای دیگرپیامهای کاربران